Piesakies saziņai elektroniski

Aicinām Jūs pieteikties elektroniskai saziņai ar Rīgas domes Pašvaldības ieņēmumu pārvaldi. Tā būtiski ietaupīsiet savu laiku, un visu nepieciešamo korespondenci, kā arī nekustamā īpašuma nodokļa maksāšanas paziņojumus saņemsiet savā e-pastā, savukārt, SMS atgādinājumus par nekustamā īpašuma nodokļa termiņiem – savā mobilajā tālrunī.

Rīgas domes Pašvaldības ieņēmumu pārvalde atgādina, ka nekustamā īpašuma nodokļa maksātājiem – juridiskām personām saskaņā ar likuma “Par nekustamā īpašuma nodokli” 9. panta 11. daļu ir pienākums mēneša laikā no nekustamā īpašuma nodokļa maksāšanas pienākuma rašanās brīža turpmākajai saziņai ar nodokļu administrāciju paziņot savu elektroniskā pasta adresi.

Rīgas domes Pašvaldības ieņēmumu pārvalde aicina arī nekustamā īpašuma nodokļa maksātājus – fiziskas personas – izmantot iespēju saņemt maksāšanas paziņojumus un citu korespondenci elektroniski. Vienlaicīgi aicinām izmantot iespēju arī saņemt atgādinājumus (e-pasts; SMS) par nekustamā īpašuma nodokļa apmaksas termiņa tuvošanos.

Pieteikties elektronisko dokumentu un atgādinājumu saņemšanai varat:

 • Portālā www.eriga.lv (sadaļā “Nekustamā īpašuma nodoklis”).
  Lai izmantotu šo Rīgas pašvaldības e-pakalpojumu, Jums nepieciešams apliecināt savu identitāti, veicot autorizāciju. Šobrīd autorizēties portālā iespējams izmantojot:

   

  • piedāvātās internetbankas (tikai fiziskām personām);
  • eID karti, ko izsniegusi Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde / LVRTC e-parakstu (tikai fiziskās personas);
  • lietotājvārdu un paroli, kuras izsniedz Apmeklētāju pieņemšanas centrs (plašāka informācija par lietotājvārda un paroles saņemšanu pieejama šeit: https://www.eriga.lv/About.aspx?t=HowToAuth).
Lai piekļūtu juridiskās personas profilam ir nepieciešams saņemt no Rīgas domes Apmeklētāju pieņemšanas centra lietotājvārdu un paroli (plašāka informācija par lietotājvārda un paroles saņemšanu pieejama šeit: https://www.eriga.lv/About.aspx?t=HowToAuth).
 • Portālā www.epakalpojumi.lv (sadaļā “Nekustamais īpašums”, pakalpojums “E-pasta un SMS pieteikums”).
  Lai izmantotu šo pakalpojumu, Jums nepieciešams apliecināt savu identitāti, veicot autorizāciju. Šobrīd autorizēties portālā iespējams izmantojot:

   

  • piedāvātās internetbankas;
  • eID karti, ko izsniegusi Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde / LVRTC e-parakstu.
Lai piekļūtu juridiskās personas profilam portālā ir nepieciešams autorizēties fiziskai personai, kurai ir paraksta tiesības konkrētajā uzņēmumā un pieslēgt Juridiskās personas profilu.
 • klātienē Rīgas domes Pašvaldības ieņēmumu pārvaldes klientu apkalpošanas zālē Rīgā, Terēzes ielā 5, 1.stāvā;
 • pa pastu, nosūtot iesniegumu Rīgas domes Pašvaldības ieņēmumu pārvaldei Terēzes ielā 5, Rīgā, LV-1012;
 • nosūtot elektroniski parakstītu (ar drošu elektronisko parakstu) iesniegumu uz e-pasta adresi pip@riga.lv.

Veidlapas:

3.pielikums. Par NĪN MP un citu dokumentu (korespondences) sūtīšanu pēc norādītās adreses vai uz e-pastu.