Nomaksā nodokli tiešsaistē

Tiešsaistē nekustamā īpašuma nodokļa apmaksu var veikt portālos:

 

Detalizētāk par portālu www.eriga.lv

Rīgas pašvaldības pakalpojumu portāla www.eriga.lv sadaļā “Nekustamā īpašuma nodoklis” Jums ir iespēja:
– aplūkot savu nekustamo īpašumu sastāvu un izvietojumu;
– uzzināt nekustamā īpašuma nodokļa konta aktuālo stāvokli un veiktos maksājumus;
– aplūkot Jums nosūtītos elektroniskos dokumentus;
– pieteikties elektroniskai korespondences un atgādinājumu par apmaksas termiņa tuvošanos saņemšanai;
– pieteikt drošības paroli saziņai ar Pašvaldības ieņēmumu pārvaldi pa tālruni;
– apmaksāt nekustamā īpašuma nodokli, izmantojot banku tiešsaistes pieslēgumus.

Video materiāls par e-pakalpojumu

Informācija par NĪN apmaksu ar bankas norēķinu kartēm vai skaidro naudu

Ar bankas norēķinu kartēm (MasterCard un VISA) nekustamā īpašuma nodokļa apmaksu var veikt:

  • RD Pašvaldības ieņēmumu pārvaldē, Terēzes ielā 5. Pakalpojums bez komisijas maksas (klientu apkalpošana klātienē patreiz ir pārtraukta);
  • RD Apkaimju iedzīvotāju centros, Rīgā, Brīvības ielā 49/53, Daugavpils ielā 31, Eduarda Smiļģa ielā 46, Ieriķu ielā 43A vai Gobas ielā 6A. Pakalpojums bez komisijas maksas (pieņemšana tikai pēc iepriekšēja pieraksta pa tālruni 80000800).

Ar skaidro naudu vai bankas norēķinu kartēm nekustamā īpašuma nodokļa apmaksu var veikt:

  • SIA “MAXIMA Latvija” veikalu kasēs  ar bankas norēķinu kartēm vai skaidras naudas veidā. Pakalpojumam tiek piemērota pakalpojuma sniedzēja noteiktā komisijas maksa *;
  • VAS “Latvijas Pasts” nodaļās vai banku filiālēs. Pakalpojumam tiek piemērota komisijas maksa.

*  Lai veiktu NĪN apmaksu SIA “MAXIMA Latvija” kasierim jāuzrāda NĪN maksāšanas paziņojums, kurā iestrādāts svītrkods. Vēršam uzmanību, ka maksājumu summa, kas iekodēta svītrkodā ir vienāda ar maksājumu kopsummu, kas norādīta maksāšanas paziņojumā. Ja klients vēlas apmaksāt daļu no kopsummas, tad pirms maksājuma veikšanas jāinformē kasieri par maksājamās summas apmēru. Maksājumi netiek pieņemti, ja maksāšanas paziņojumā norādītā summa pārsniedz 1000 EUR un ja maksāšanas paziņojuma svītrkods vai tā atšifrējums ir bojāts un nav skaidri salasāms.

Saskaņā ar likuma “Par nodokļiem un nodevām” 23.¹ panta 2. daļu nodokļa samaksas diena ir diena, kad valsts budžets vai pašvaldības budžets ir saņēmis attiecīgi tam piekritīgo nodokļa maksājumu.

! Vēršam uzmanību, ka ne visi maksājumu pakalpojumu sniedzēji nodrošina iemaksātās nekustamā īpašuma nodokļa summas ieskaitīšanu pašvaldības kontā tajā pašā dienā, kad veikts maksājums.

Papildu informācija

Zvanot

uz bezmaksas informatīvo tālruni
80000850
vai +371 67105919
(zvaniem no ārzemēm)

Šīs mājaslapas pārzinis ir Rīgas pilsētas pašvaldība (RD Pašvaldības ieņēmumu pārvalde, adrese: Terēzes iela 5, Rīga, LV-1012, tālrunis: 80000850, elektroniskā pasta adrese: pip@riga.lv). Lietojot šo mājaslapu, Jums ir iespēja pieņemt mājaslapas sīkdatņu izveidošanu un iespēja attiekties no mājaslapas sīkdatņu izveidošanas. Jums jāņem vērā, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes (ja vien Jūsu pārlūkprogramma nav iestatīta nepieņemt sīkdatnes), tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija par mājaslapas veidotajām sīkdatnēm apskatāma šeit. Sīkdatnes šajā mājaslapā var viegli akceptēt vai noraidīt, izvēloties vienu no pogām.