Nekustamā īpašuma nodokļa atvieglojumu piemērošanas nosacījumi

TRŪCĪGĀM UN MAZNODROŠINĀTĀM PERSONĀM

Nekustamā īpašuma nodokļa atvieglojumus no taksācijas gadam aprēķinātās nekustamā īpašuma nodokļa summas piešķir:

  • trūcīgām personām – 90%;

  • maznodrošinātām personām70%.

Atvieglojumu piešķiršanas kārtība un periods:

Rīgas domes Pašvaldības ieņēmumu pārvalde atvieglojumus piešķir automātiski, pamatojoties uz Rīgas domes Vienotās informācijas sistēmas datiem par personas atbilstību saistošo noteikumu nosacījumiem.

Atvieglojumus piešķir par to laika periodu, par kuru personai ir piešķirts trūcīgas vai maznodrošinātas personas statuss un pastāv vai ir pastāvējusi atbilstība atvieglojumu piešķiršanas nosacījumiem.

Atvieglojumus piešķir ar nākamo kalendāro mēnesi pēc tam, kad piešķirts trūcīgas vai maznodrošinātas personas statuss.

Tiesības uz atvieglojumu izbeidzas ar nākamo kalendāro mēnesi pēc trūcīgas vai maznodrošinātās personas statusa beigām.

Šīs mājaslapas pārzinis ir Rīgas pilsētas pašvaldība (RD Pašvaldības ieņēmumu pārvalde, adrese: Terēzes iela 5, Rīga, LV-1012, tālrunis: 80000850, elektroniskā pasta adrese: pip@riga.lv). Lietojot šo mājaslapu, Jums ir iespēja pieņemt mājaslapas sīkdatņu izveidošanu un iespēja attiekties no mājaslapas sīkdatņu izveidošanas. Jums jāņem vērā, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes (ja vien Jūsu pārlūkprogramma nav iestatīta nepieņemt sīkdatnes), tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija par mājaslapas veidotajām sīkdatnēm apskatāma šeit. Sīkdatnes šajā mājaslapā var viegli akceptēt vai noraidīt, izvēloties vienu no pogām.