Piesakies saziņai elektroniski

Aicinām nekustamā īpašuma nodokļa maksātājus izmantot iespēju saņemt maksāšanas paziņojumus un citu korespondenci elektroniski, kā arī saņemt atgādinājumus (e-pasts; SMS) par nekustamā īpašuma nodokļa apmaksas termiņa tuvošanos!

Informējam, ka sākot ar 2023.taksācijas gadu, lai varētu saņemt nekustamā īpašuma nodokļa atvieglojumus atbilstoši Rīgas domes 15.12.2021. saistošo noteikumu Nr.109 “Par nekustamā īpašuma nodokļa atvieglojumu piešķiršanas kārtību Rīgā” 3.8.–3.27. apakšpunktam nodokļa maksātājam vai tā pilnvarotai personai, aizbildnim vai aizgādnim līdz 01.01.2023. jāreģistrē oficiālā elektroniskā adrese vai jāsniedz piekrišana elektroniskai saziņai ar Rīgas domes Pašvaldības ieņēmumu pārvaldi ar e-pasta starpniecību, kā arī minētajam elektroniskās saziņas kanālam ir jābūt aktīvam visu taksācijas gadu. Ja oficiālā elektroniskā adrese jau ir izveidota vai visa ar nekustamā īpašuma nodokli saistītā korespondence tiek saņemta e-pastā, vēršanās Pārvaldē, lai turpinātu saņemt nekustamā īpašuma nodokļa atvieglojumus, nav nepieciešama.
No 2023.gada 1.janvāra e-adreses lietošana uzņēmumiem u.c. reģistros reģistrētiem tiesību subjektiem būs obligāta!

Pieteikties elektronisko dokumentu un atgādinājumu saņemšanai varat

portālā www.eriga.lv

(sadaļa “Nekustamā īpašuma nodoklis”,
e-pakalpojums “E-dokumentu iesniegums”)

vai   portālā www.epakalpojumi.lv

(sadaļa “”Nekustāmais īpašums”,
e-pakalpojums “E-pasta un SMS pieteikums”)

  • nosūtot elektroniski parakstītu (ar drošu elektronisko parakstu) iesniegumu uz e-pasta adresi pip@riga.lv;
  • iesniedzot iesniegumu portālā www.latvija.lv (e-pakalpojums “Priekšlikuma, sūdzības, jautājuma vai lūguma iesniegšana”, adresāts Rīgas domes Pašvaldības ieņēmumu pārvalde);
  • pa pastu, nosūtot iesniegumu Rīgas domes Pašvaldības ieņēmumu pārvaldei Terēzes ielā 5, Rīgā, LV-1012.

Savukārt pieteikties elektronisko dokumentu saņemšanai no visām valsts un pašvaldību iestādēm varat aktivizējot oficiālo elektronisko adresi portālā

Iesnieguma veidlapa:

3.pielikums. Par NĪN MP un citu dokumentu (korespondences) sūtīšanu pēc norādītās adreses vai uz e-pastu.

Papildu informācija

Zvanot

uz bezmaksas informatīvo tālruni
80000850
vai +371 67105919
(zvaniem no ārzemēm)

Šīs mājaslapas pārzinis ir Rīgas pilsētas pašvaldība (RD Pašvaldības ieņēmumu pārvalde, adrese: Terēzes iela 5, Rīga, LV-1012, tālrunis: 80000850, elektroniskā pasta adrese: pip@riga.lv). Lietojot šo mājaslapu, Jums ir iespēja pieņemt mājaslapas sīkdatņu izveidošanu un iespēja attiekties no mājaslapas sīkdatņu izveidošanas. Jums jāņem vērā, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes (ja vien Jūsu pārlūkprogramma nav iestatīta nepieņemt sīkdatnes), tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija par mājaslapas veidotajām sīkdatnēm apskatāma šeit. Sīkdatnes šajā mājaslapā var viegli akceptēt vai noraidīt, izvēloties vienu no pogām.