Oficiālā elektroniskā adrese jeb e-adrese

Oficiālā elektroniskā adrese jeb e-adrese ir digitālā pastkastīte Valsts pārvaldes pakalpojumu portālā www.latvija.lv, un tā nodrošinās iespēju valsts iestādēm veidot saraksti ar iedzīvotājiem. E-adrese ir pieejama brīvprātīgi ikvienai fiziskai personai, kas sasniegusi 14 gadu vecumu, identificējoties portālā www.latvija.lv

Aktivizējot e-adreses kontu, iedzīvotājs paziņo, ka saziņu ar valsts iestādēm, tajā skaitā arī ar Rīgas domes Pašvaldības ieņēmumu pārvaldi, turpmāk vēlas organizēt tikai elektroniskā veidā (e-adresē), līdz ar to Rīgas domes Pašvaldības ieņēmumu pārvaldei ir pienākums visu korespondenci nekustamā īpašuma nodokļa maksātājiem sūtīt TIKAI uz e-adresi (Oficiālās elektroniskās adreses likuma 12.panta 1.daļa).

Saskaņā ar Paziņošanas likuma 9.pantu, dokuments, kas nosūtīts uz oficiālo elektronisko adresi, uzskatāms par paziņotu otrajā darba dienā pēc tā nosūtīšanas.

Portālā www.latvija.lv e-adreses konta uzstādījumos ir iespēja norādīt savu privāto e-pasta adresi, uz kuru vēlaties saņemt paziņojumu par e-adresē saņemtu jaunu ziņojumu (Oficiālās elektroniskās adreses likuma 13.pants).

Iedzīvotājiem e-adreses lietošana ir brīvprātīga, tāpēc, ja ir izveidota e-adrese, to var arī deaktivizēt vai atteikties no e-adreses lietošanas (Oficiālās elektroniskās adreses likuma 11.pants).

Saskaņā ar Oficiālās elektroniskās adreses likuma 12.panta 4.daļu, visa korespondence pēc oficiālās elektroniskās adreses konta deaktivizēšanas fiziskai personai paziņojama atbilstoši Paziņošanas likumam. Ja fiziskā persona pēc oficiālās elektroniskās adreses konta deaktivizēšanas saziņai ar iestādi un dokumentu saņemšanai vēlas izmantot elektroniskos sakarus, tā Paziņošanas likumā noteiktajā kārtībā to atkārtoti norāda iestādei.

! Līdz ar to, lūgums nodokļa maksātājiem, kas deaktivizējuši savu e-adresi, no jauna paziņot Rīgas domes Pašvaldības ieņēmumu pārvaldei e-pasta adresi, uz kuru turpmāk vēlaties saņemt korespondenci.

Plašāka informācija par e-adresi atrodama šeit.

Informatīvie materiāli

Šīs mājaslapas pārzinis ir Rīgas pilsētas pašvaldība (RD Pašvaldības ieņēmumu pārvalde, adrese: Terēzes iela 5, Rīga, LV-1012, tālrunis: 80000850, elektroniskā pasta adrese: pip@riga.lv). Lietojot šo mājaslapu, Jums ir iespēja pieņemt mājaslapas sīkdatņu izveidošanu un iespēja attiekties no mājaslapas sīkdatņu izveidošanas. Jums jāņem vērā, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes (ja vien Jūsu pārlūkprogramma nav iestatīta nepieņemt sīkdatnes), tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija par mājaslapas veidotajām sīkdatnēm apskatāma šeit. Sīkdatnes šajā mājaslapā var viegli akceptēt vai noraidīt, izvēloties vienu no pogām.